Zveme Vás k oslavě Světového dne hospiců

V rámci oslav Světového dne hospiců a paliativní péče si Vás dovolujeme pozvat na Den otevřených dveří v Centru DHP v Hořicích, který se uskuteční dne 7. října od 10.00 do 17. 00 hodin. Seznámíme Vás se zdravotníky a dobrovolníky o.s. Duha, prohlédnete si zdravotnické pomůcky, které slouží k lepší kvalitě péče pro převážně onkologicky nemocné pacienty. Bude pro Vás připravena beseda na téma Domácí hospicová péče a její integrace do zdravotnického systému.

V 16 hodin proběhne vyhlášení výsledků výtvarné soutěže „Malujeme pro hospic“ s předáním cen vítězům.

Hospicové občanské sdružení Duha nabízí péči o nevyléčitelně nemocné a umírající v domácím prostředí již třetím rokem v Hořicích a okolí. Jde o odbornou komplexní péči pro pacienta v konečném stadiu nemoci. Podílí se na ní tým odborníků, lékař hospice, zdravotní sestry, sociální pracovník, duchovní, kteří se starají o pacienta a poskytují podporu jeho rodinným příslušníkům.

Zdravotnický personál dochází do domácnosti nemocného a pro případ potřeby je nepřetržitě na telefonu. Pacient i ti, kdo o něj pečují, mají jistotu, že s touto pomocí a podporou péči v domácím prostředí zvládnou.

Paliativní péče přináší nemocnému jistotu, že nebude trpět nesnesitelnou bolestí a budou zmírňovány další nepříznivé příznaky zhoršujícího se zdravotního stavu. Péče zahrnuje léčbu bolesti, prevenci a ošetřování proleženin, mírnění dýchacích obtíží a zajištění výživy. Cílem paliativní péče je kvalita posledních týdnů a dnů života nemocných.

V případě, že není možné pokačovat v péči o nemocného v domácím prostředí, je možné zprostředkovat přijetí pacienta do lůžkového hospice.