02. 06. 2011, 12:29

Zástupci Krajského úřadu z Hradce Králové navštívili Centrum DHP

Centrum DHP v Hořicích navštívili zástupci KÚ v Hradci Králové,  pan Ing. Vladimír Derner - 2. náměstek hejtmana zodpovědný za oblast sociální a paní PharmDr. Jana Třešňáková - krajská radní zodpovědná za oblast zdravotnictví.     Předmětem jednání bylo hledání cest financování domácí hospicové služby. Na HOS Duha se  obrací stále více nemocných a jejich rodin, kteří mají přání trávit poslední chvíle života ve svém přirozeném prostředí.     HOS Duha stále zaměstnává pouze jednu zdravotní sestru a dvě zdravotní sestry pracují na dohodu o provedení práce. Tato situace nedovoluje domácí hospicovou službu ještě více rozšířit.    Každý umírající člověk má právo na důstojné podmínky odchodu ze svého života. Mobilní tým HOS Duhy je schopen erudovaně zajistit kvalitu života pacientům v konečné fázi. Máme vyškolené profesionály v oblasti paliativní péče, vlastníme kvalitní zdravotnické pomůcky. Chybí nám však financování tohoto druhu péče zdravotnickým systémem.    Věříme, že s pomocí všech zainteresovaných orgánů najdeme východisko ve prospěch umírajících pacientů v tomto regionu.