Podporují nás

Město Hořice Královéhradecký kraj NF AVAST Nadace Agrofert Lesy ČR Biskupství královéhradecké Nadace KB Jistota Domácí hospic Duha Výbor dobré vůle Kubištovy Hořické trubičky - JANKA Nadační fond Pepina Strix Hořice Kimtex Petráčkovy hořické trubičky Město Nová Paka Město Lázně Bělohrad CWS boco Michal Súkup

Zamyšlení ke Světovému dni nemocných

Vážení přátelé,

Dne 11.2. 2015 se připojujeme s celým širokým společenstvím nemocných, jejich rodin, ale také se společenstvím lékařů, zdravotnického personálu, nemocničních kaplanů a všech, kteří se starají trvale o nemocné, k oslavám Světového dne nemocných. Jsme ale také spojeni se všemi představiteli domácích hospiců, které pomáhají v péči o umírající v jejich přirozeném prostředí.

Jako velký problém dnešní doby vidíme odlidštění našeho zdravotnictví. O to více musíme pronikat do této situace láskou, solidaritou, společenstvím, blízkostí a nadějí. Vždyť takto poskytovaná  zdravotnická péče hovoří sama o sobě.  Služba, která je nesená láskou k člověku, je v celé naší společnosti nezastupitelná.

Den, který tedy 11.2. slavíme, znamená pro každého z nás všechny velkou výzvu.

Chtěla bych tímto povzbudit blízké našich nemocných a umírajících, aby našli odvahu častěji než je u nás zvykem, dosloužit svým blízkým pokud možno doma. Oni totiž nepotřebují mnoho řečí. Často stačí pohled plný lásky, úsměv, pohlazení a slovo povzbuzení.

Za tým Domácího hospice Duha v Hořicích,

Jana Sieberová

Musíte být přihlášeni k přidávání komentářů. Přihlašovací jméno a heslo obdržíte na Váš mail. Žádosti o přístup na web posílejte na adresu uvedenou v kontaktech. Děkujeme za Vaše příspěvky.