Podporují nás

Začíná adventní čas…

       Opět začíná adventní čas  a nabádá nás k ohlédnutí do minulosti a naléhá k výhledu do času příštího.       Na začátku toho všeho byla  myšlenka, od myšlenky se odvíjel skutek a dnes  díky všem skutkům dohromady máme zrekonstruované a plně vybavené zdravotnickými pomůckami Centrum domácí hospicové péče v Hořicích.   

    Začátky všech věcí jsou nepatrné, říká Cicero a velkými se můžou stát. Kdy naléhavěji než v této adventní době, ve dnech radostného očekávání Vánoc ještě více cítíme, že dobrá věc se daří a pokračuje dál.

     Náš společný cíl znamená dlouhou  cestu  s mnohými překážkami, které musíme často zdolávat. Potřebujeme proto opakovaně vyšplhat ve svých myslích a srdcích výš a výš, abychom ucítitili  nápor proudícího větru a tím si udrželi žádoucí výhled a vnímavý nadhled.  

      Vážení přátelé,

     přeji Vám ze srdce hodně sil a radosti při veškerém Vašem úsilí v práci a doma.  Mějte šťastné, požehnané Vánoce a všichni Vaši blízcí též. A vznesme jedno společné přání pro nás – slovy Jaroslava Seiferta:

    My všichni Pane, s tím, jenž přede všemi, ač lotr, kál se, užuž zmíraje, chceme trochu štěstí, zde již, na té zemi, dřív ještě, nežli vejdem do ráje.

   A prosbou proto končím roku běh, než z orloje nám půlnoc bude bíti. Nech nás tu, Bože, ještě chvíli, nech, vždyť se ten čas tak rychle s námi řítí.

                                                              Za HOS Duha    

                                                                                             Jana Sieberová

Musíte být přihlášeni k přidávání komentářů. Přihlašovací jméno a heslo obdržíte na Váš mail. Žádosti o přístup na web posílejte na adresu uvedenou v kontaktech. Děkujeme za Vaše příspěvky.