Vznikne domácí hospic v Plzni?

Dne 18.9. se uskutečnilo setkání v Domácím hospici Duha v Hořicích se zakladatelkou budoucího domácího hospice v Plzni.

Vznik domácích hospiců za poslední dva roky je výrazným rysem vývoje domácí hospicové a paliativní péče v ČR. Je třeba poznamenat, že domácí hospicová péče není však stále považována za základní službu. Nalezení shody především s agenturami domácí péče, nemocnicemi a praktickými lékaři se ukazuje jako potřebné. Kvalitní síť poskytovatelů domácí hospicové péče se postupně tvoří, ale naprosto chybí financování tohoto druhu péče.