Podporují nás

Vzácná návštěva v hospici

Domácí hospic Duha hostí kardinála Vlka a domácí hospice z ČR

Domácí hospic Duha, který působí na Hořicku, Jičínsku, Novopacku a Královédvorsku hostí 29.května 2014 zástupce domácích hospiců z ČR spolu s kardinálem Miroslavem Vlkem. Domácí hospic Duha poskytuje paliativní péči v závěru lidského života a doprovodil za svou existenci na desítky nemocných a umírajících lidí v jejich domácím prostředí.

Domácí hospic Duha oslavil v letošním březnu 5 let od svého založení. Během uplynulých let již inspiroval ke vzniku dalších 10 domácích hospiců napříč Českou republikou. Tyto nově vzniklé týmy přijedou do Hořic pro povzbuzení, sdílení a vzájemnou podporu. Setkání spoluinicioval emeritní kardinál Miroslav Vlk, který je předchůdce současného kardinála Dominika Duky (z Královéhradecké domácí diecéze). Kardinál Vlk přijíždí, aby povzbudil nové i stávající hospicové týmy, naslouchal tomu s čím se potkávají a podělil se o své bohaté životní zkušenosti.

Téma domácí hospicové péče, jak se starat o umírající doma, jak být nablízku svým nejbližším, duchovní péče v závěru života, svědectví, příběhy, práce a podpora hospicového týmu, to jsou některá z témat, kterých se během setkání zástupci domácích hospiců dotknou. Kardinál Miroslav Vlk je jak církevní tak politickou osobností. Po svém odstoupení z úřadu se dále věnuje veřejnému životu a životu církve.

V rámci setkání domácích hospiců s kardinálem Vlkem je připraveno tiskové setkání pro zástupce médií. Tiskové setkání proběhne 29.5.2014 od 16.hodiny v prostorách Domácího hospice Duha.

Musíte být přihlášeni k přidávání komentářů. Přihlašovací jméno a heslo obdržíte na Váš mail. Žádosti o přístup na web posílejte na adresu uvedenou v kontaktech. Děkujeme za Vaše příspěvky.