Podporují nás

Vítáme novou zdravotní sestru

Domácí hospic Duha ve svých řadách vítá novou zdravotní sestru paní Gabrielu Jánskou z Nové Paky. Ve zdravotně-sociálním týmu máme 2 lékaře, 4 zdravotní sestry,které pracují na plný úvazek, 1 sociální pracovnici, 1 zdravotní sestru na DPP, 1 ošetřovatelku a kaplana. Máme radost, že pracovní tým se každým rokem rozšiřuje o další zaměstnance.

Stále větší množství důkazů jak z populace, tak z průzkumu mezi pacienty ukazuje, že většina pacientů s nádorovou nemocí by raději chtěla zemřít ve svém vlastním domově. Tato skutečnost však souvisí s přítomností silné sítě poskytovatelů paliativní péče. Mnozí pacienti mohou trávit závěr života doma, ale právě v této fázi jsou často převáženi do nemocnice, kde umírají.

Je třeba pravdivě vést rozhovor s pacientem i s jeho rodinou, brát na vědomí všechny okolnosti a pokusit se naplnit jejich přání, je-li to možné.

Musíte být přihlášeni k přidávání komentářů. Přihlašovací jméno a heslo obdržíte na Váš mail. Žádosti o přístup na web posílejte na adresu uvedenou v kontaktech. Děkujeme za Vaše příspěvky.