Podporují nás

Vítáme nového člena…

Vítáme v řadách Hospicového občanského sdružení Duha nového člena, slečnu Simonu Brejchovou z Jičína, která se zapojí jako dobrovolník. Radujeme se, že tímto svým rozhodnutím přispěje k vytvážení důstojných  podmínek závěru lidského života našich spoluobčanů.

V atmosféře tabuizace smrti, ale také v neustálém tlaku ve smyslu znepříjemňování hospicové služby, je pro nás povzbuzením, že ochota pomáhat dobrému umírání je patrná. Stále více se na nás obracejí rodinní příslušníci, kteří chtějí pečovat o své blízké a zcela pochopitelně pátrají po informacích, jak zvládnout nesnadnou situaci, protože většinou i oni, než se setkají s nevyléčitelnou nemocí, žijí v přesvědčení, že se jich smrt netýká.

V zájmu těch, kteří již odcházejí z tohoto světa, je potřebné vyhledávat takovou pomoc a podporu a umožnit tak důstojné dožití těm, kteří již za sebe bojovat nemůžou. Propagovat paliativní přístup k umírajícím, znamená velkou sílu a odvahu, kterou hořický tým rozhodně nepostrádá!

Jana Sieberová

Musíte být přihlášeni k přidávání komentářů. Přihlašovací jméno a heslo obdržíte na Váš mail. Žádosti o přístup na web posílejte na adresu uvedenou v kontaktech. Děkujeme za Vaše příspěvky.