Podporují nás

VIDEO – HOŘICE – Posvěcení základního kamene vznikající hospicové péče

Biskup Mons. Dominik Duka zavítal do Hořic, kde ho přítal starosta města Ivan Doležal. Důvodem této návštěvy bylo slavnostní posvěcení základního kamene Hospicového sdružení Duha. Významné setkání se konalo ve středu 25. března v Radničním sále Městského úradu v Hořicích.

Během příjemného odpoledne promluvil hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc a starosta Hořic Ivan Doležal, který pohovořil o potřebnosti zřízení hospicové péče. Mezi zakládajícími členy Hospicového sdružení je i místostarosta Jaroslav Vácha a hlavně paní Jana Sieberová, které jsme se zeptali, v čem bude konkrétně spočívat hospicová péče v domácnosti. Mnoho lidí zaměňuje hospic s domovem důchodců, nebo s léčebnou dlouhodobě nemocných, a to je chyba. Jak řekla zakladatelka hospicového hnutí u nás a prezidentka Asociace poskytovatelů hospicové paliativní péče paní Marie Svatošová: „Není to o stáří, ale o lidech.” O kulturní program se postarali pánové Alfréd Strejček a Štepán Rak. Poté vystoupil biskup Dominik Duka, který slavnostně posvětil základní kámen Hospicového sdružení Duha. Díky více než tříletému úsilí Jany Sieberové se bude moci město Hořice zařadit mezi obce s hospicovou péčí. Domácí hospicová péče je v Hořicích prvním krokem. Druhým krokem je zřízení menšího počtu hospicových lůžek. Věříme, že díky neutuchajícímu úsilí lidí, z nichž většina se zúčastnila slavnostního svěcení, se to podaří. V Čechách je celkem dvanáct hospiců a třináctý se dostavuje v Chrudimi.
Redaktor: Jitka Sochorová, kamera: Luděk Vondrouš, střih: Jitka Sochorová
 

Musíte být přihlášeni k přidávání komentářů. Přihlašovací jméno a heslo obdržíte na Váš mail. Žádosti o přístup na web posílejte na adresu uvedenou v kontaktech. Děkujeme za Vaše příspěvky.