Podporují nás

Vandalové se podepsali na kapličce Panny Marie Hlohové !

     Ti z vás, kteří čtete tyto stránky pravidelně,  jistě víte, že o.s. Duha se stará o údržbu kapličky Panny Marie Hlohové  se souhlasem hořického děkanství.  V dubnu letošního roku členové  kapličku s radostí  vybílili. Tuto svou aktivitu hodlají každoročně opakovat.

    Víme, že toto místo nabízí nejen odpočinek a chvíle ztišení.  Je i cílem všech, kteří Hořice poznávají jako turisté, protože je vábí překrásný pohled, který se odtud nabízí.  Dvě lípy, uprostřed kaplička, u ní kamenné lavičky  a prastarý hloh vytvářejí nezapomenutelnou atmosféru tohoto místa.

   V roce 1826 se Hořicím vyhnula epidemie cholery. Sympatický rodák profesor Jandera  nechal kromě jiného postavit tuto kapli jako poděkování za odvrácení této nemoci.

    Vandalismus a neúcta dnešních některých lidí  k sakrálním stavbám  je nám všem dobře známý. Kapličku sprejeři poničili z jedné strany!

     Devastaci je třeba opakovaně čelit. Kapličku nabílíme v dubnu 2010 ! Nejenom kvůli odkazu profesora Jandery, ale kvůli všem, křeří tu hledají klid a pomoc Matky Boží.

Musíte být přihlášeni k přidávání komentářů. Přihlašovací jméno a heslo obdržíte na Váš mail. Žádosti o přístup na web posílejte na adresu uvedenou v kontaktech. Děkujeme za Vaše příspěvky.