Podporují nás

Udělejte si na nemocného čas…

     Pokud se rozhodnete doprovázet těžce nemocného, vytrvejte !  Když se nemocnému nabídnete jako opora, je to nejen služba, ale i závazek pro vás. Klíčovým předpokladem je – udělat si čas…

     Často je doprovázení záležitost dlouhodobá a má vysoké nároky na váš čas. Je nutné navázat důvěrný vztah mezi nemocným a doprovázejícícm. Je důležité se dostat k otázkám např. po smyslu nemoci, po smyslu života v nemoci a po smyslu života vůbec.

    Nemocný musí poznat, že váš čas, je časem pro něj. A to by mělo trvat bez ohledu na to, jestli jde o  doprovázení v perspektivě dní nebo let. I krátká návštěva, pokud ji skutečně a upřímně věnujete nemocnému, má svůj smysl. Zatímco dlouhá návštěva nezakryje svou délkou neupřímnost a nezájem.

    Vyplácí se v čase, který můžete nemocnému věnovat, nespěchat. Platí zde jedno pravidlo. Navštěvujte nemocného pravidelně než – návalově !

Musíte být přihlášeni k přidávání komentářů. Přihlašovací jméno a heslo obdržíte na Váš mail. Žádosti o přístup na web posílejte na adresu uvedenou v kontaktech. Děkujeme za Vaše příspěvky.