Podporují nás

Těšíme se…

Hospicové občanské sdružení Duha Hořice navštíví dne 7.3. 2012 královéhradecký biskup Mons. Jan Vokál a neúnavná propagátorka hospicového hnutí v ČR MUDr. Marie Svatošová.

V počátcích vzniku mobilního hospice jsme cítili potřebu vytvořit živé společenství lidí, které by dokázalo nést břemeno spojené s potřebou změny v přístupu k umírajícím pacientům v našem regionu. Důsledkem tohoto postoje vzniklo pevné společenství, které představuje jakýsi vnitřní pilíř domácí hospicové péče.

Z trpělivé služby a z účasti na pravidelných středečních setkáních všech zúčastněných, se rodí dílo se širokou odezvou. Těšíme se tedy na setkání s biskupem Mons. Janem Vokálem, kterému chceme přiblížit především začátky budování mobilního hospice. Těšíme se velmi na MUDr. Marii Svatošovou, která stála s kardinálem Mons. Dominikem Dukou u zrodu domácí hospicové péče v Hořicích.

Jana Sieberová

Fotografie z návštěvy zde.

Musíte být přihlášeni k přidávání komentářů. Přihlašovací jméno a heslo obdržíte na Váš mail. Žádosti o přístup na web posílejte na adresu uvedenou v kontaktech. Děkujeme za Vaše příspěvky.