Podporují nás

Svědectví…

      Na Hospicové občanské sdružení Duha se obrátila rodina s prosbou o pomoc. Těžce nemocný byl otec rodiny, nar. 1961 s osteosarkomem / zhoubný kostní nádor /, po amputaci dolní končetiny a části pánve, naprosto imobilní. Jeho žena, nar. 1971  měla zhoubný nádor prsu, v té době se aktivně léčila na onkologii. V rodině byly 2 děti – 11 a 9 let.

       Situace v rodině byla opravdu velice těžká. Sdružení se snažilo aktivně zapojit zdravotníky a dobrovolníky Duhy a  nemocným rodičům  tak intenzivně pomoci.  Přes veškerou naší snahu jsme všichni vnímali potřebu  rodinného pokoje  jako nutnou. Tam by se mohl  těžce nemocný otec rodiny umístit okamžitě.

     Nikdo z nás jistě  na tuto rodinu nezapomene. Nemůžeme nemyslet  na  statečnost, kterou oba  rodiče v boji s těžkou nemocí vykazovali. U lůžka umírajícího otce rodiny  jsem byla 2 dny přes smrtí  s jeho maminkou v hospici v Červeném Kostelci. Děkuji oběma manželům za společně prožitou dobu. Tato silná žena se chce po svém vyléčení stát naším hospicovým dobrovolníkem.

     Vzpomínka na  rodinu, kde onemocněli oba rodiče,  nám všem dává sílu, kterou nutně potřebujeme k zajištění domácí hospicové péče v Hořicích a v okolí. A také k boji proti těm, kteří se opakovaně snaží Hospicové občanské sdružení Duha oslabit, znejistět, zastavit.

    Věřte, že to není možné!

                                                                                        Jana Sieberová

P.S. Souhlas k uveřejnění svědectví této rodiny máme.

Musíte být přihlášeni k přidávání komentářů. Přihlašovací jméno a heslo obdržíte na Váš mail. Žádosti o přístup na web posílejte na adresu uvedenou v kontaktech. Děkujeme za Vaše příspěvky.