Podporují nás

Svatoštěpánská koleda ve Studenci

Chtěli bychom poděkovat za finanční příspěvek z tradiční „Svatoštěpánské koledy“ ze Studence. Tuto tradici udržují nepřetržitě už od roku 1954, tedy tato koleda byla již 62. !!! Celodenní putování Studencem vždy začíná ráno v kostele, poté následuje společné foto u kostela a návštěva „bývalých koledníků“ na hřbitově, kde se zpívají koledy a poté zazní modlitba Otče náš.

Pak už se rozdělí na 4 skupiny po cca 12 – 15 lidech a vyrazí. Ženy ( dívky ) = kolednice zpívají tradiční koledy i mnoho soudobých „moderních“ vánočních písní –  šly hořením koncem obce. Muži ( chlapci ) = koledníci zpívají zejména tradiční koledy a často koledy z Podkrkonoší a Krkonoš – ti šli  dolení konec. Za den tak navštíví více než 100 domácností a z výtěžku financují nejrůznější akce, i letos jsme se dostali mezi podpořené projekty.

Fotografie z koledy:
Koledníci před kostelem

Návštěva bývalých koledníků

Koledníci1

Koledníci2

Koledníci3

Koledníci4

Musíte být přihlášeni k přidávání komentářů. Přihlašovací jméno a heslo obdržíte na Váš mail. Žádosti o přístup na web posílejte na adresu uvedenou v kontaktech. Děkujeme za Vaše příspěvky.