Podporují nás

Spolupráce s dobrovolníky

Dobročinnost provází člověka od nepaměti jako jedna z důležitých ctností, které v našem západním světě mají své kořeny v křesťanství bez ohledu na to, zda jsme věřící nebo ne. Navazuje na tradice křesťanské pomoci bližním: „Co jste učinili jednomu z mých nejmenších, mně jste učinili.“

Neodmyslitelnou součástí hospicového zařízení  jsou od začátku dobrovolníci. Jsme nesmírně rádi, že v řadách hořických spoluobčanů je již máme. Hledat v dnešní době dobrovolníky je dost problém. Lidé jsou hodně časově a pracovně vytíženi. Často zde hraje roli i určitá bariéra, strach ze smrti. U nemocných proto musí pomáhat takoví lidé, kteří projevují vůči nemocným empatii a schopnost soucítit, vžít se do jejich situace. V současné době naše sdružení eviduje 8 dobrovolníků.

 Velmi si Vás všech osobně vážíme.

1 komentář k článku Spolupráce s dobrovolníky

 • marie s

  Dobry den,
  nikde na webu jsem nenasla informace pro zajemce o spolupraci – potencialni dobrovolniky. Hledate dalsi? Jaka je napln jejich prace?
  Dekuji,
  S pozdravem
  Marie Sarsonova

Musíte být přihlášeni k přidávání komentářů. Přihlašovací jméno a heslo obdržíte na Váš mail. Žádosti o přístup na web posílejte na adresu uvedenou v kontaktech. Děkujeme za Vaše příspěvky.