Podporují nás

Město Hořice Královéhradecký kraj NF AVAST Nadace Agrofert Lesy ČR Biskupství královéhradecké Nadace KB Jistota Domácí hospic Duha Výbor dobré vůle Kubištovy Hořické trubičky - JANKA Nadační fond Pepina Strix Hořice Kimtex Petráčkovy hořické trubičky Město Nová Paka Město Lázně Bělohrad CWS boco Michal Súkup

Skype konference

Drazí přátelé,

dnešní první Skype konference se zúčastnili zástupci domácích hospiců z Rychnova n/K, Třeboně, Telče, Lysé n/L, Břeclavi, Tišnova a Hořic. Protože nás na hospicové cestě potkávají radosti, ale i bolesti a víme, že není dobré postupovat individuálně, ale společně s ostatními, rozhodli jsme se využít vzhledem ke vzdálenosti dostupné komunikační prostředky.

Všichni pracujeme na nelehkém úkolu v naší společnosti. Snažíme se postavit hospicovou péči na úroveň ostatních zdravotnických oborů, zajistit její dostupnost a kvalitu, věnovat se trvalému rozvoji tohoto druhu péče a hledáme cesty s ostatními poskytovateli zdravotnické péče.

Sdílení, naslouchání, zájem o starosti druhých, je důležitý postoj v lidském srdci a zesiluje podstatu hospicové péče. Je potřebné se také osvobozovat od strachu a nebát se ve vhodném okamžiku ozvat a říci slovo. Prakticky všichni víme, že bez osobního nasazení, není možné domácí hospic zbudovat. Pokud jsme ale ochotni přinášet oběti z lásky k nemocným a umírajícím, pak se tu objeví jasná a pevná východiska pro účinné řešení problémů, se kterými se setkáváme.

Zkušenost nám ukazuje, že když se trvale snažíme v hospicovém hnutí o jednotu, jsme-li v kontaktu a pomáháme si, jsme silní a schopní skutečně nadále ctít a chránit život.

Za tým Domácího hospice Duha,

Jana Sieberová

Musíte být přihlášeni k přidávání komentářů. Přihlašovací jméno a heslo obdržíte na Váš mail. Žádosti o přístup na web posílejte na adresu uvedenou v kontaktech. Děkujeme za Vaše příspěvky.