Podporují nás

Setkávání v hospici Duha

Hospic Duha se poslední dobou stává místem setkávání zdravotníků a ostatních profesí, kteří aktivují vnik dalších domácích hospiců. V poslední době nás navštívili zdravotníci z Charity Pelhřimov, dále společenství lidí usilujících o založení mobilního hospice v Rychnově nad Kněžnou, další návštěva byla z hospice sv. Štěpána v Litoměřicích, z plicní kliniky FNHK, z Charity Hradec Králové, čeká nás setkání se zakladateli domácího hospice v Třeboni, v Telči, v Kladně a setkání s domácím hospicem v Praze – Cesta domů.

Veškerá setkávání mají jeden společný ukazatel – touhu lidí změnit nelichotivé podmínky umírajících a podpora rodin, které na sebe převezmou péči o těžce nemocného v domácím prostředí.

Ve společných diskusích hovoříme o vzácnosti daru života a odvaze se postavit proti proudu. Řešíme otázku  financování domácích hospiců, trápí nás jistá nejednotnost v názorech na tento druh péče a nespolupráce stále velké části praktických lékařů.

Spojuje nás snaha pomáhat lidem, kteří prohráli boj s rakovinou a přesto touží žít poslední úsek svého života plnohodnotně.  Snažíme se tišit jejich bolesti, řešit sociální situaci, dotýkáme se v rozhovorech hloubek lidského srdce, hledáme společně naději.

Od vzniku domácího hospice v Hořicích z r. 2009, je v ČR patrná stálá snaha o rozšíření tohoto specifického druhu péče a ochrany života do jeho přirozeného konce.

Musíte být přihlášeni k přidávání komentářů. Přihlašovací jméno a heslo obdržíte na Váš mail. Žádosti o přístup na web posílejte na adresu uvedenou v kontaktech. Děkujeme za Vaše příspěvky.