Podporují nás

Město Hořice Královéhradecký kraj NF AVAST Nadace Agrofert Lesy ČR Biskupství královéhradecké Nadace KB Jistota Domácí hospic Duha Výbor dobré vůle Kubištovy Hořické trubičky - JANKA Nadační fond Pepina Strix Hořice Kimtex Petráčkovy hořické trubičky Město Nová Paka Město Lázně Bělohrad CWS boco Michal Súkup

Setkání ve Vinoři

Drazí přátelé,

je pro mne velkou radostí poděkovat vám všem, kteří jste se zúčastnili setkání přátel domácích hospiců, které se uskutečnilo v Praze Vinoři ve dnech 1.5.- 3.5. 2015. Zvláštní poděkování patří vzácným hostům, panu kardinálovi M. Vlkovi, panu biskupovi F. Štojdlovi z Církve československé husitské v Plzni, MUDr. Marii Svatošové a paní Janě Macekové z paliativní jednotky z Vídně.

Tento náš společný víkend znamenal určité zastavení, zbilancování a načerpání nových sil.

Hospicová péče by měla směřovat k jednotě, jako k nutnému základu. K zajištění tohoto druhu služby potřebujeme zdravé pracovní prostředí, kde nasloucháme jeden druhému s upřímnou opravdovostí.

Společenství domácích hospiců je věrných obrazem osob, které ho tvoří. V této službě cítíme často silné tlaky osobní a společenské, proto je nutné se zastavit, povzbudit, zorientovat a respektovat odlišnosti, které se v týmech nacházejí.

Děkujeme za výměnu tolika zkušeností, které jsou neomylným znamením, že velké věci vyrůstají z úzkého propojení a spolupráce náš všech. Tento partnerský dialog se stal důležitým signálem, který, jak věříme, se stane tradicí v setkávání domácích hospiců.

A proto se těšíme příští rok ve stejném termínu na shledanou.

Jana Sieberová

Musíte být přihlášeni k přidávání komentářů. Přihlašovací jméno a heslo obdržíte na Váš mail. Žádosti o přístup na web posílejte na adresu uvedenou v kontaktech. Děkujeme za Vaše příspěvky.