Setkání v Třeboni a v Písku

Ve dnech 20.4.-21.4. 2016 se uskutečnilo přátelské setkání mezi Domácím hospicem Duha, Domácím hospicem sv. Kleofáše v Třeboni a Domácím hospicem Athelas v Písku. Setkání se zúčastnila Jana Sieberová, Mgr. Zdislava Černochová a Dominik Gold.

Týmy domácích hospiců mají jeden společný ukazatel. Stávají se místem, kde se lidé mají rádi a kde budete po příchodu k nim vnímat zdravý proud života. V těchto týmech najdete i patrnou zvláštní atmosféru radosti a přívětivosti, která charakterizuje opravdová společenství. O otevřenou atmosféru uvnitř, kterou tvoří především mezilidské vztahy a velmi náročná služba, je třeba se ale dobře a pravidelně starat.

Náš svět potřebuje pracovní týmy, kde člověk může nalézt určité vnitřní osvobození pomocí sítě přátelských vztahů, abychom tak mohli být sami sebou. V takových společenstvích můžeme najít své místo a službu, která dá našemu životu smysl.

Teprve až zjistíme, že jsme přijímáni druhými lidmi, jsme schopni vykonat ve společnosti mnoho dobrého. A tehdy můžeme zformulovat plán opravdu osobní, který není projektem rodičů a ani nikoho druhého. Bude to plán zrozený z opravdové životní volby.

Děkujeme tímto týmům domácích hospiců v Třeboni a v Písku za jejich vřelé přijetí, za výměnu mnoha zkušeností a těšíme se na další setkávání.

Za tým Domácího hospice Duha v Hořicích,

Jana Sieberová