31. 01. 2017, 14:21

Setkání v Ostravě a Olomouci

Ve dnech 24. 1. - 26. 1. se uskutečnilo setkání MUDr. Marie Svatošové a Jany Sieberové s pracovníky v Hospici sv. Lukáše v Ostravě a v Hospici na Svatém Kopečku v Olomouci. Bylo rozděleno do dvou častí. Dopoledne probíhalo setkání s vedoucími pracovníky a odpoledne s pracovníky v přímé péči.

Stále více si myslím, že problémy a starosti v pracovních týmech, malé či velké, se neodstraní svými silami. Často býváme v zaujetí problému týmu či jednotlivců a chybí nám odstup, abychom poznali, co se skutečně děje. Potřebujeme proto nahlédnout na záležitosti zvenčí, abychom mohli pochopit způsob nové etapy v týmu hospice.

Tento vnější pohled musí být reprezentován někým, kdo má vědomosti o službě umírajícím, kdo má vědomosti o pracovním týmu a respektuje struktury organizace.

Cílem bylo vysát z pracovního prostředí jistou úzkost, beznaděj, či smutek, které berou elán a brání zdravému růstu celého společenství hospice. Pohled zvenčí také otevřel vzpomínky na počátky vzniku a na historii hospiců.

Děkujeme všem pracovníkům za jejich vlídné a láskyplné přijetí, za společné sdílení, ale především děkujeme za jejich službu a lásku, kterou věnují umírajícím pacientům.

Jana Sieberová   Pan Mgr. Jiří Borik, ředitel Hospice na Svatém Kopečku následně zaslal toto poděkování:

Vážené a milé dámy,

dovoluji si Vám touto cestou ještě jednou poděkovat za velmi krásné a povzbudivé setkání. S malým časovým odstupem mám od našich zaměstnanců samé pozitivní zpětné vazby a doufám, že vše v nás bude působit co nejdéle. Pro mě bylo velmi přínosné osobní setkání v den Vašeho příjezdu. A i když Vy už jste toho musely mít za celý den dost, nebylo to na Vás vůbec vidět; je evidentní, že jedete ještě na jiný Vyšší pohon. Bylo to moc příjemné!

S přáním příjemných dnů a všeho Dobrého

Jiří Borik

MINOLTA DIGITAL CAMERA hospic_ostrava_galerie-980   (Foto: DENÍK: Miroslav Kucej; www.rtvplus.cz)