Podporují nás

Setkání v hospici

Dne 3.9. 2014 se v Centru domácí hospicové péče uskutečnilo setkání  přátel z měst Břeclav, Kolín a Lysá n/Labem, kteří uvažují o založení domácího hospice. Tým domácího hospice Duha jim předal své pětileté zkušenosti a nabídl potřebnou pomoc při založení organizace a vybudování zdravotnického zařízení.

Pacienti v poslední fázi života trpí různým způsobem, na což lékařské umění vždy nestačí ani nejdokonalejšími léčebnými metodami. Lidské utrpení je mnohem obsáhlejší než nemoc. To chápeme zvlášť v přímé péči, u lůžek našich pacientů. Trpící lidé jsou si navzájem podobni touhou po laskavé péči a snad nejvíce stále se opakující otázkou po smyslu utrpení.

Poznáváme, že přes všechny složitosti ve společnosti, které brání rozvoji domácích hospiců, přichází čas, jehož měrou je schopnost lidí přiblížit se k těm, kteří trpí, být s nimi solidární, aby tuto pomoc nevnímali jako ponižující milodar, nýbrž jako bratrské sdílení.

Musíte být přihlášeni k přidávání komentářů. Přihlašovací jméno a heslo obdržíte na Váš mail. Žádosti o přístup na web posílejte na adresu uvedenou v kontaktech. Děkujeme za Vaše příspěvky.