Setkání v Centru DHP v Hořicích

Vážení přátelé,

široké hospicové společenství navštívil dne 4.2. 2015 královéhradecký pomocný biskup Mons. Josef Kajnek.

V upřímném sdílení radostí i strastí hospicové služby zazněly základní zákony života, které trvale ovlivňují život každého z nás. K službě člověku v jeho závěrečné fázi nemoci patří láska, solidarita, blízkost, společenství a naděje.

V současné době je potřeba najít více než kdy jindy odvahu k otevření se skutečnostem, které nás obklopují a které vyžadují zcela konkrétní kroky. Bolestná absence citových hodnot ve zdravotnictví vede k vydávání svědectví života a služby člověku. Vždyť často stačí jen naslouchání či pohled plný lásky, úsměv, pohlazení, slovo povzbuzení a naděje.

Děkujeme panu biskupovi za srdečnou návštěvu v Domácím hospici Duha v Hořicích, za povzbuzení v doprovázení a těšíme se všichni na další společné setkání.