Setkání v Centru DHP dne 23.2. 2015

Dne 23.2. 2015 se uskuteční setkání v Centru DHP v Hořicích se zakladateli domácího hospice v Lysé n/L. Služba nemocným v závěru života v jejich přirozeném prostředí, představuje nové cesty a nové výzvy k vyjití až za hranice chráněného horizontu, které nacházíme ve zdravotnických zařízeních.

Hospicová péče je založena na skutečném a plnohodnotném prožívání života v jeho přirozeném konci. Pokud se tedy skutečně rozhodnete realizovat domácí hospic ve vašem městě, jistě pocítíte v sobě vnitřní svobodu a příliv nové energie. Zbudování domácího hospice však není úplně snadné ve společnosti, která je orientovaná pouze na úspěch a materiální bohatství. Ale je nesmírně důležité a potřebné vytvořit síť domácích hospiců, odpovídajících na výzvu rodin, které chtějí pečovat o své blízké doma.

K tomu potřebujeme ale vidět a osobně zažít svědectví těch, kteří tuto službu dokazují činy a kteří tím dokáží motivovat a nadchnout ostatní.