Setkání společenství Duhy 27.10. 2009

Vážení,

jsme vám všem vděčni za možnost setkání se v prostorách zázemí domácí hospicové péče v Hořicích. Srdečně děkujeme, že jste se dostavili v tak hojném počtu.

Společenství, které v Duze  přirozeně  vzniká – má jedno společné. Solidaritu s našimi těžce nemocnými. Je snadné pochopit, jak veliký je to dar, pomyslíme-li na nesvornost a  konflikty, jež  sužují vztahy mezi jednotlivci a skupinami.

Jsou to 3 měsíce  od našeho prvního setkání. Od té doby  proběhla v Hořicích „malá sametová revoluce“. Společně s vámi jsme svedli tichý boj o budovu pavilonu  a 15 letou nájemní smlouvu. Odvaha jasně vyřknout pravdu je vlastně službou všem lidem, protože poukazuje na etické a morální základy.

Hospicová služba  je věrnost nemocným. Vyžaduje též věrnost pravdě, která je zárukou svobody každého z nás. Jsme rádi, že pravda vítězí díky pevným přesvědčením vás všech, lidí pevných zásad.

Jana Sieberová