Setkání členů o.s. DUHA v budoucích prostorách domácí hospicové péče

Občanské sdružení Duha uspořádalo první oficiální setkání se všemi, kteří nějakým způsobem podpořili vznik domácí hospicové péče v Hořicích a okolí.  Schůzka proběhla dne 28.7. v prostorách pavilonu hořické nemocnice.

V dopoledních hodinách se na tomto místě se členy sdružení natočila reportáž, kterou již odvysílalo radio  ČR Hradec Králové.

V 18  hod. jsme mezi sebou srdečně přivítali první přátele z řad hořických občanů, dále z Nové Paky a ze Dvora Králové nad  Labem. Dalekou cestu do Hořic vážili i zakladatelé hospice v Litoměřicích. Celkový počet všech příchozích byl 24.

Po krátkém seznámení s prostory v pavilonu a jeho okolí následovalo dosavadní shrnutí činnosti o.s. Duha. Problém s konečným uzavřením nájemní smlouvy mezi o.s. Duha a MěN byl dopodrobna prodiskutován. Byl předložen provozní hygienický řád a vysvětleny nutné stavební úpravy. Projednávala se následná registrace na KÚ v HK. Byla nastíněna koncepce pokrytí domácí hospicové péče v tomto regionu. Zbudování 2-3 rodinných pokojů se týká r. 2010 a je závislé na dotaci MZ.

V druhé polovině pracovní schůzky došlo k rozšíření členské základny. Přivítali jsme 13 nových členů.

Dojednáno bylo zaškolení dobrovolníků.

Velice cenné zkušenosti a rady jsme získali od přátel z hospice v Litoměřicích. Obdrželi jsme srdečné pozvání hospic navštívit. Již zmiňované radio ČR HK bude toto setkání monitorovat.

V říjnu by se měl uskutečnit benefiční koncert na podporu hospice DUHA. Vystoupí smíšený sbor z Trstěnej ze Slovenska a smíšený místní sbor Ratibor a Vesna, počet učinkujících bude přibližně 80. Už teď se těšíme…

Celé toto setkání proběhlo v naprosto milé a přátelské atmosféře.

Fotografie ze setkání zde .