Podporují nás

Sdružení chce v Hořicích nabízet služby pro nevyléčitelně nemocné

Hořice (Jičínsko) – V Hořicích na Jičínsku by nevyléčitelně nemocní lidé měli mít nejpozději do konce letošního roku možnost objednat si potřebnou péči přímo do svých domovů. ČTK to u příležitosti dnešního svěcení základního kamene Hospicového sdružení Duha řekl hořický místostarosta a člen sdružení Jaroslav Vácha. Sdružení bude také usilovat o vybudování hospice.

„Chceme, aby se o našich aktivitách dozvěděla veřejnost, ale také další partneři, se kterými budeme v budoucnu spolupracovat,“ řekl k dnešní akci Vácha. Hořické hospicové sdružení chce kromě péče o těžce nemocné nabízet také další služby. „Plánujeme také vybudovat půjčovnu předmětů, které jsou potřeba, když se o člověka starají sami příbuzní, například polohovací postele a další vybavení,“ řekl Vácha.

Sdružení také plánuje výstavbu hospice. „Potřeba by v kraji byla, kapacita není úplně pokrytá a lze předpokládat, že poptávka o tyto služby bude dále narůstat,“ řekl Vácha. Podle něj je zatím předčasné hovořit o kapacitách a nákladech na výstavbu nového zařízení. „Nejdříve chceme spustit mobilní hospicovou péči, sháníme další spolupracovníky, čekají nás jednání s úřady a zdravotními pojišťovnami,“ řekl Vácha.

V Královéhradeckém kraji funguje už od roku 1995 Hospic Anežky České v Červeném Kostelci na Náchodsku, který nabízí nemocným tři desítky lůžek, dalších 14 lůžek může využít jejich doprovod. Zřizovatelem Hospice Anežky České je hradecké biskupství.

Zdroj : http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/sdruzeni-chce-v-horicich-nabizet-sluzby-pro-nevylecitelne-nemocne/367491

 

Musíte být přihlášeni k přidávání komentářů. Přihlašovací jméno a heslo obdržíte na Váš mail. Žádosti o přístup na web posílejte na adresu uvedenou v kontaktech. Děkujeme za Vaše příspěvky.