Podporují nás

Rok Duhy v Hořicích…

 Vážení přátelé Hospicového občanského sdružení Duha v Hořicích,

       25.3.2010 uplynul jeden rok od posvěcení základního kamene  Hospicového občanského sdružení Duha  Mons. Dominikem Dukou, biskupem královéhradeckým a dnešním arcibiskupem pražským. Minulý rok naší společné  práce na poli rozvoje domácí hospicové péče tady v Hořicích nás nutí  trochu bilancovat a o tuto bilanci se chceme podělit i s vámi. Na počátku našeho úsilí stála snaha pomoci rodinám, které chtějí pečovat o svého těžce nemocného člena  v domácím prostředí.      Naše pomoc se týká především nevyléčitelně nemocných v pokročilém stádiu onkologického onemocnění. Tým domácí hospicové služby garantuje, že nemocný nebude trpět a v každé situaci bude respektována jeho lidská důstojnost.

      Na sdružení se od jeho počátku obrátilo 14 rodin s prosbou o pomoc. Díky všem laskavým sponzorům bylo možné zapůjčit též do rodin elektricky polohovací lůžka, antidekubitní matrace proti proleženinám, přenosný kyslíkový přístroj a jiné zdravotnické pomůcky.  Poradenská služba je plně využívána našimi spoluobčany. Sdružení má v současné době 38 členů, z nichž je  5 zdravotních sester a 6 lékařů specialistů.

      Prostory bývalého nemocničního  pavilonu se postupně přeměňují na Centrum domácí hospicové péče s jeho základnou, půjčovnou kompenzačních pomůcek a s kontaktním místem pro nemocné a jejich rodiny. Máme schválení prostor Krajskou hygienickou stanicí a v současné době žádáme KÚ v Hradci Králové o udělení registrace činnosti. 

      Vzhledem k tomu, že v dnešní době jsou všichni přesvědčeni, že základ dobré firmy jsou peníze a následné zbohatnutí, pak práce tohoto sdružení  se dá považovat za jeden velký zázrak. Na počátku každého projektu stojí slovo a myšlenka. Proto se patří poděkovat všem spolupracovníkům, kteří se snaží toto slovo naplňovat. Též děkujeme vám všem, našim příznivcům, dobrovolníkům a dárcům za vaši významnou pomoc.

 

                                                                              Jana Sieberová

Musíte být přihlášeni k přidávání komentářů. Přihlašovací jméno a heslo obdržíte na Váš mail. Žádosti o přístup na web posílejte na adresu uvedenou v kontaktech. Děkujeme za Vaše příspěvky.