Reakce na Setkání domácích hospiců 2017 na Vesmíru

Drahá Janka, Pavel a všetky farby Duhy!

Ďakujeme krásne za pozvanie na stretnutie hospicových tímov, za krásne a srdečné prijatie, za Vaše srdcia na dlani…

Ten „náš“ hospic je zatiaľ len v našich srdciach, v myšlienkach a v modlitbách, preto keď prišlo pozvanie, najprv som si pomyslela, že pre nás to ešte nie je. No Božiemu volaniu sa nedá ubrániť a som rada, že sme sa nebránili. Naopak, vedieť dopredu, čo všetko nás môže čakať, s čím možno tiež budeme zápasiť ale hlavne, vedieť, že v tom zápase nie sme sami, že je to prirodzená súčasť niečoho, čo sa rodí, žije, obnovuje sa a mení, dozrieva…teraz mám na mysli hospic, no uvedomujem si práve, že je to ako život sám. Hospic ako život. A je dobré, že sa môžeme učiť od Vás, veľká vďaka Bohu za to, veľká vďaka Vám!

Boli sme u Vás tohto roku ako škôlkari a ak Boh dá a chce, ktovie, nabudúci rok možno prídeme ako prváčikovia .

Veľa dobra, lásky, Božieho požehnania, vzájomného súladu a porozumenia, ale aj milosť zvládať prípadný nesúlad a nedorozumenie…k tomu plnosť darov a silu Ducha Svätého, pokoj v náručí Panny Márie, všetky potrebné milosti a neustálu pomoc všetkých svätých a blahoslavených aj Vašich anjelov strážnych v Ježišovom Mene vyprosujú Prešovčatá

František a Mária, Peter a Zuzana

——————————————————————————————————————————————————–

Drahá Janka,

srdečná vďaka za krásny a obohacujúci čas, strávený s vami. Veľmi si vážime všetlo čo robíte a vďaka za pohostinnosť, vašu obetu a nové poznatky a imšpirácie.

Domov sme došli dobre spomíname na vás všetkých s láskou a vďačnosťou.

S pozdravom

rodina Karaffová

Milá Jano,

jsem nesmírně vděčná za práci, kterou děláš pro své hospicové přátele, ale i děti, které začínají své první krůčky k osamostatnění. Vesmír byl pro mne plný důležitých a cenných momentů, které ještě nyní zpracovávám. Dovol mi ještě jednou ti poděkovat za tvoji podporu, milá slova a lásku, kterou investuješ do všech v této velké hospicové rodině. Za tvůj upřímný úsměv a veliké srdce, které kolem sebe rozdáváš. „Jinak řečeno, nejdřív vyjde slunce Jana a za ní celá Duha“. Jste mimořádný tým. Jsem moc ráda, že jsem Vás mohla poznat. Díky.

Jsem s přáním hezkých dnů
Lucie Řepová
Rakovník