Podporují nás

Proč nesouhlasíme s legalizací eutanazie ?

     Právo na eutanazii není právem, které by vycházelo z právní vědy. 18.9.2008 navrhovaný zákon o eutanazii senátem ČR neprošel.

    I kdyby právo na eutanazii bylo prohlášeno za legální, vždy by zůstalo nemorální ! Eutanazie není autonomním výběrem – nemocní jsou v pokročilé fázi onemocnění velmi zranitelní.

    Hitler začal s eutanazií postižených děti, pak dospělých, pak potřebou „čisté rasy“… Vše začalo v Německu nenápadně. Prvním krokem bylo přijetí názoru, jenž zpochybnil život, který nestojí za to, aby byl žit.

      1.9.1939 přijel první autobus s postiženými dětmi do plynových komor !

         Později vozil chronicky nemocné, potom lidi neproduktivní, ideologicky nežádoucí, rasově nežádoucí a nakonec všechny ne – Němce !      

       Plynové kmory v Osvětimi, Treblince, Majdanku nebyly nové, byly „second hand“ – instalovali je tam technici, lékaři a sestry, ti, kteří je předtím používali jinde !

        Nepotřebujeme zákon o eutanazii ! Potřebujeme kvalitní paliativní a hospicovou péči ! A především – uzdravení mezilidských vztahů !

                                    A proto – mějme se rádi !

                                                                                                                J.S.

                                            

Musíte být přihlášeni k přidávání komentářů. Přihlašovací jméno a heslo obdržíte na Váš mail. Žádosti o přístup na web posílejte na adresu uvedenou v kontaktech. Děkujeme za Vaše příspěvky.