Proběhlo setkání pozůstalých a přátel hospice

14. 6. 2017 se v Centru domácí hospicové péče v Hořicích uskutečnilo setkání pozůstalých a přátel hospice. Po mši svaté za pozůstalé, naše pacienty a členy rodin, se konalo posezení s pohoštěním.

Hospicová péče nezahrnuje „pouze“ péči o onkologicky nemocné v terminálním stádiu, ale měla by být i oporou i jejich nejbližším, v době nemoci i po smrti pacienta. Smutek časem odeznívá do vzpomínek. Někteří pozůstalí se však stále rádi vrací do hospice – nikoli už jako klienti, ale jako přátelé.