14. 12. 2018, 12:28

Proběhla beseda s Marií Svatošovou

Besedovat se čtenáři přijela 13. 12. do Duhy MUDr. Marie Svatošová. Návštěvníci zaplnili celou místnost, a tak museli sedět na narychlo donesených židlích ještě v sousedící místnosti. Marie Svatošová během návštěvy představila i svou novou knížku rozhovorů, které s ní podnikl Aleš Palán. V knížce čtenář nalezne mnoho z Mariina života, což je neoddiskutovatelně spojeno s budováním hospiců a prosazováním hospicové péče po celé ČR. Nejednalo se však o přednášku nad knížkou, ale skutečně o besedu, kterou moderovala Zdiška Poláková. Poté přišel prostor na dotazy publika. Většinou to na podobných akcích bývá tak, že v okamžiku prostoru pro dotazy nastane ticho, během kterého se všichni dívají jinam. Tentokrát však ne. Na Marii Svatošovou bylo vzneseno mnoho dotazů a byli zde i ti, kteří pověděli svůj vlastní příběh o doprovázení umírajícího a popř. se ptali Marie Svatošové jak se vyrovnat s tou, či onou životní situací.

Celá akce se velice povedla a jediným negativem byl nedostatek knížek rozhovorů "Neboj se vrátit domů". Knížka se totiž setkala s takovým ohlasem, že byla během necelých dvou týdnů prakticky vyprodaná a na dotisk se teprve čeká. Omlouváme se všem, na které se nedostalo, ale slibujeme, že Marii Svatošovou - nejenom kvůli knížkám - v příštím roce pozveme znovu. Rovněž tak děkujeme MUDr. Marii Svatošové, že v předvánočním čase vážila cestu až sem k nám do Hořic a všem návštěvníkům, že dorazili. Budeme se těšit na další setkání!