Předseda vlády Nečas v prachatickém hospici…

Prachatický hospic navštívil předseda Vlády ČR RNDr. Petr Nečas, prohlédl si jej a zajímal se o dění a postavení hospiců ve zdravotně-sociálním systému v ČR  a jejich financování. Navštívil a pozdravil pacienty a hovořil se zaměstnanci hospice.

Vyjádřil podporu a pomoc hospicům, neboť nejsme zdaleka jediným hospicem, který navštívil, aby se přesvědčil o kvalitě poskytované péče. Úkolem který společně stojí před námi je zabezpečení domácí hospicové péče tak, aby byla dostupná potřebným a aby zdravotní pojišťovny byly vstřícnější k tomuto druhu péče než doposud.

Foto z návštěvy naleznete ZDE.