Přednáška v Lomnici nad Popelkou

Dne 19.2. 2018 v 17.00 hodin se uskuteční přednáška Jany Sieberové v Lomnici nad Popelkou. Cílem přednášky je poukázat na současné slabiny péče o pacienty v závěrečné fázi života v jejich vlastním sociálním prostředí a popsat jejich situaci. V přednášce budou představeny důvody vzniku domácího hospice Duha v Hořicích a konkrétní kroky nutné k jeho zbudování v poměrech malého města.

Jaké je to zůstat s umírajícími lidmi a mít účast na jejich namáhavých bojích? Připravují se umírající lidé na svou smrt? Je vůbec možné objevit v tomto období radost, naději a odvahu k novému životu? Máme strach z toho, že budeme umírat sami. Všichni hledáme někoho, kdo by nám pomohl důstojně zemřít. Smrt je velká ztráta, může být i darem?

Hospicová péče a otázky související se v poslední době ve společnosti stávají hodně aktuální, ne pouze z hlediska zdravotního a sociálního, ale i z hlediska existenciálního. Ve světě sílí trend hledání hodnot, hledání smyslu života a jeho perspektiv.