Přednáška pro studenty zdejší SOŠ sociálně správní 9.6.2010

Zítra se uskuteční přednáška pro studenty zdejšího SOŠ sociálně správní na téma hospicová paliativní péče, specifická paliativní péče o nemocného v domácím prostředí. Velmi důležitá forma přednášky je možnost exkurze v Centru domácí hospicové péče v Hořicích.

Studenti uvidí a sami si odzkouší elektricky polohovací lůžka určená do domácí péče, antidekubitní matrace, kyslíkový přístroj a lineární dávkovač léků na bolest. Máme pro ně připravený krátký film s hospicovou tématikou.

Jsme rádi, že můžeme šířit hospicovou myšlenku v naší společnosti, právě prostřednictvím studentů. Společně se tak zasazujeme o změnu v přístupu k těžce nemocným a k umírajícím.

Další fotografie z proběhlé přednášky jsou zde.