25. 10. 2017, 10:24

Přednáška Jany Sieberové v Orlovně ve Stěbořicích

Zveme vás srdečně na přednášku DOPROVÁZENÍ PACIENTŮ V KONEČNÉ FÁZI ŽIVOTA, v pondělí 30.10. v 18.00 hodin v Orlovně ve Stěbořicích.

Vstupné dobrovolné, bude použito na podporu hospice DUHA v Hořicích

Přednáška je spojena s besedou a autorskou prezentací knihy HOSPIC Příběh naplněné naděje, kterou si můžete zakoupit na místě, cena 100 Kč.

Paní Jana Sieberová je zdravotní sestra, která založila v roce 2009 společně se svým manželem MUDr. Pavlem Sieberem domácí hospicovou péči v Hořicích ve východních Čechách. Nedostatečná péče o umírající pacienty v nemocnicích a snahy o uzákonění eutanázie v České republice byly spouštěcím faktorem k opuštění její profese anesteziologické sestry. Od roku 2008 aktivně přednáší téma eutanázie zdravotníkům a studentům. Snaží se o to, aby se paliativní péče stala nedílnou součástí zdravotnictví, a zároveň bojuje o financování domácí hospicové péče.

Silný a inspirující příběh zdravotní sestry, která se vzdala kariéry

na špičkovém klinickém pracovišti a bez koruny v kapse se pustila

do budování mobilního hospice. Osobní svědectví se prolíná

s dramatickými osudy pacientů a jejich rodin i historií budování

Domácího hospice Duha v Hořicích. Kniha vypráví o smrti a zázracích.

Zázraky se dějí nejen v Duze samotné, ale především v duších

jednotlivých protagonistů – umírajících pacientů i těch, kdo je

v závěru jejich pozemské pouti  odborně a s velkou láskou doprovázejí.