Podporují nás

Pozvánka na mši svatou za kardinála Miloslava Vlka do katedrály sv. Víta

Ač se o tom v médiích tolik nepsalo, jedním z těch, které odchod kardinála Miloslava Vlka zasáhl nejvíce, byl jeho nástupce na svatovojtěšském stolci, kardinál Dominik Duka. A že nejde jen o nějaké zdvořilostní konstatování, dosvědčují lidé, kteří stáli při Dominiku Dukovi v okamžiku, kdy se tato smutná zpráva nesla do našich domovů. Svírá-li se lidská duše žalem, slzám se dá stěží ubránit. A platí to i v případě kardinálů…

Otec Dominik nyní srdečně zve každého, kdo měl Miloslava Vlka rád, aby zavítal 17. března do svatovítské katedrály a zavzpomínal na muže, jehož život a způsob, jakým překračoval práh do nového života, oslovil doslova celý národ. Cesta 121 si pokládá za čest, že se může na tomto vzpomínkovém aktu podílet. Dovolujeme se tak připojit k pozvání kardinála Duky a věříme, že katedrála se po roce od posledního rozloučení s otcem Miloslavem, stane opět místem, které bude dýchat tím neopakovatelným způsobem, jako tehdy.

Hlavním celebrantem mše svaté bude kardinál Braz de Aviz z Brazílie, v rámci liturgie se setkáte se zástupci Hnutí fokoláre, hořického hospice či Cesty 121. Poslankyně Michaela Šojdrová pak bude mít připravena unikátní CD z Koncertu pro kardinála, který se natáčel vloni v Karlíně. A protože měl kardinál Vlk v posledních týdnech života nejraději borůvky a rád si je nechával nosit do Karlína, na jeho počest bude po skončení bohoslužby rozléván horký borůvkový nápoj, který připravuje vyhlášená gastronomická škola Adolpha Kolpinga. Věříme, že přítomné zahřeje na těle i na duši.

(z fb Cesta 121)

Musíte být přihlášeni k přidávání komentářů. Přihlašovací jméno a heslo obdržíte na Váš mail. Žádosti o přístup na web posílejte na adresu uvedenou v kontaktech. Děkujeme za Vaše příspěvky.