Pomůcky, které potřebuje nemocný člověk doma jsou…

Pomůcky pro nemocného, které jsou nutné  v domácí hospicové péči jsou tyto: polohovací lůžko, nemocný, případně rodina si sám může nastavit polohu, která mu vyhovuje, aktivní matrace proti proleženinám, přenosný kyslíkový přístroj, lineární dávkovač léků  proti bolesti.

Duha již vlastní 2 polohovací lůžka, 1 aktivní matraci a řadu drobných pomůcek k  usnadnění péče v domácícm prostředí ( chodítka, toaletní židle, a jiné).

Co ještě pořebujeme nutně: – lineární dávkovač, uvolňuje 24 hod. lék na bolest, který se aplikuje tenkou injekční jehlou do podkoží, cena jednoho je 32 591 Kč. Tento dávkovač je výhodný v tom, že je malý, lehký, nemocný ho nosí většinou v kapse.

Pokud má nemocný metastázy v plicích, potřebuje přenosný kyslíkový přístroj, jehož cena je 31 850 Kč.

Pomůcky, které nemáme si zapůjčujeme v hospici v Litoměřicích.

Jsme vděčni  za solidaritu především s našimi nemocnými. Přijměte za to náš upřímný dík.