Podporují nás

Město Hořice Královéhradecký kraj NF AVAST Nadace Agrofert Lesy ČR Biskupství královéhradecké Nadace KB Jistota Domácí hospic Duha Výbor dobré vůle Kubištovy Hořické trubičky - JANKA Nadační fond Pepina Strix Hořice Kimtex Petráčkovy hořické trubičky Město Nová Paka Město Lázně Bělohrad CWS boco Michal Súkup

Poděkování za podporu Duhy ve výzvě „ČSOB pomáhá regionům“

Domácí hospic Duha se zúčastnil podzimní výzvy 2017 „ČSOB pomáhá regionům“ s projektem dovybavení půjčovny zdravotních a kompenzačních pomůcek. Chceme tento projekt, který skončil díky vám – zúčastněné veřejnosti – na prvním místě, nyní s díky opět připomenout. Rostoucí počty pacientů našeho hospice a zájemců o zdravotní pomůcky nás velice těší a považujeme je za dobrou zprávu. Ne, protože bychom chtěli, aby bylo více nemocných. Je to však důkaz, že se šíří povědomí o existenci celé služby. 
Považujeme za přirozené, že se jedná o běh na dlouhou trať. Zdravý člověk se většinou nebude zajímat o zdravotnická zařízení, obzvláště pokud se jedná o péči o umírající. Tím však současně může vzniknout jiné nebezpečí, pacient se dozví o existenci služby vůbec nebo příliš pozdě, kdy pro něho již není možné prakticky nic udělat. Z projektu „ČSOB pomáhá regionům“ jsme pořídili dva kyslíkové koncentrátory, které pomáhají nejenom pacientům s plicním onkologickým onemocněním, hlavně při dušnostech. Dále čtyři čtyřkolová chodítka 102 OFF. Ta slouží velice dobře pacientům, pokud se chtějí pohybovat venku. Mají totiž velká a široká přední kolečka pro cestu horším terénem. Chodítko je navíc vybavené polstrovaným sedátkem pro odpočinek, nákupní taškou a je vyrobené z odlehčeného duralového rámu. Je s ním tudíž velice snadná a pohodlná manipulace. Dále jsme z projektu pořídili čtyři mechanické vozíky, pojízdný stolek k lůžku a sedačku na vanu. Děkujeme ČSOB, že nám umožnila se zúčastnit její výzvy a za poskytnutý finanční příspěvek. Děkujeme rovněž všem zúčastněným dárcům, kteří na náš projekt přispěli. Pomohli jste opět zlepšit péči o umírající v našem regionu!

Musíte být přihlášeni k přidávání komentářů. Přihlašovací jméno a heslo obdržíte na Váš mail. Žádosti o přístup na web posílejte na adresu uvedenou v kontaktech. Děkujeme za Vaše příspěvky.