Poděkování za podporu Duhy ve výzvě „ČSOB pomáhá regionům“

Domácí hospic Duha se zúčastnil podzimní výzvy 2017 „ČSOB pomáhá regionům“ s projektem dovybavení půjčovny zdravotních a kompenzačních pomůcek. Chceme tento projekt, který skončil díky vám – zúčastněné veřejnosti – na prvním místě, nyní s díky opět připomenout. Rostoucí počty pacientů našeho hospice a zájemců o zdravotní pomůcky nás velice těší a považujeme je za dobrou zprávu. Ne, protože bychom chtěli, aby bylo více nemocných. Je to však důkaz, že se šíří povědomí o existenci celé služby.
Považujeme za přirozené, že se jedná o běh na dlouhou trať. Zdravý člověk se většinou nebude zajímat o zdravotnická zařízení, obzvláště pokud se jedná o péči o umírající. Tím však současně může vzniknout jiné nebezpečí, pacient se dozví o existenci služby vůbec nebo příliš pozdě, kdy pro něho již není možné prakticky nic udělat. Z projektu „ČSOB pomáhá regionům“ jsme pořídili dva kyslíkové koncentrátory, které pomáhají nejenom pacientům s plicním onkologickým onemocněním, hlavně při dušnostech. Dále čtyři čtyřkolová chodítka 102 OFF. Ta slouží velice dobře pacientům, pokud se chtějí pohybovat venku. Mají totiž velká a široká přední kolečka pro cestu horším terénem. Chodítko je navíc vybavené polstrovaným sedátkem pro odpočinek, nákupní taškou a je vyrobené z odlehčeného duralového rámu. Je s ním tudíž velice snadná a pohodlná manipulace. Dále jsme z projektu pořídili čtyři mechanické vozíky, pojízdný stolek k lůžku a sedačku na vanu. Děkujeme ČSOB, že nám umožnila se zúčastnit její výzvy a za poskytnutý finanční příspěvek. Děkujeme rovněž všem zúčastněným dárcům, kteří na náš projekt přispěli. Pomohli jste opět zlepšit péči o umírající v našem regionu!