Podporují nás

Poděkování

      Cítím povinnost napsat pár řádek ohledně nově zřízeného hospicu v Hořicích. Měla jsem tu čest poznat paní Janu Sieberovou, která se poslední půlrok starala o moji nevyléčitelně nemocnou sestru paní Magdu Gabrielovou. Z tohoto času plné čtyři měsice denně, mnohokrát i v noci a to úplně zdarma. Musím říci, že před takovými lidmi je třeba se hluboce poklonit, protože takovou péčí, kterou byla sestra zahrnuta, nemůže poskytnout ani nejbližší rodina. Takže práce těžká, záslužná a obětavá. Tato paní Sieberová za svoji snahu a velkou lidskost s celým kolektivem ze sdružení Duha se v poslední době setkává s nevolí podivných lidí, kteří z nepochopitelných důvodů píší anonymy a nepřejí tomu, aby tito vzácní lidé mohli pomáhat ostatním nemocným. Dokonce jsem se dozvěděla, že na mojí sestře vymáhali částku 200 000,- Kč. Toto je neprosto nepravdivé a skandální. Celá péče byla zdarma. Mě osobně se toto velmi dotklo a nedivila bych se, kdyby tito ochotní a báječní lidé zatrpkli a se svojí tak ušlechtilou činností skončili.

      Nikdo z nás nevíme, v jaké situaci se octneme sami, jak budeme z tohoto světa odcházet a jestli zbude ještě pár lidiček, jako je paní Jana, že s ochotou poskytnou nemocnému doma tuto odbornou péči, bez které se člověk v takovém stavu neobejde. V jiném případě by takový nemocný člověk byl celé čtyři měsíce na oddělení LDN, protože jiná oddělení pro něj již nejsou.

      Kéž by se lidé zamysleli nad svým jednáním a neházeli klacky pod nohy lidem, kteří mají srdce na pravém místě a chuť tuto práci vykonávat. Já osobně bych zvolila odchod z tohoto světa, který nás všechy čeká a nemine, třeba s takovou laskavou paní Sieberovou a jejím kolektivem.

V úctě

                             Soňa Mikšátková, Špindlerův Mlýn

Musíte být přihlášeni k přidávání komentářů. Přihlašovací jméno a heslo obdržíte na Váš mail. Žádosti o přístup na web posílejte na adresu uvedenou v kontaktech. Děkujeme za Vaše příspěvky.