06. 12. 2009, 19:49

Pocity z návštěvy přátel...

Naši sponzoři se stávají i našimi přáteli. Skupina sympatizantů z Prahy, kteří nám přivezli věcný dar, navštívila  mimo jiné i naši pacientku v domácí hospicové péči. Myslím si,  že  teprve poté správně  pochopili  smysl této služby.     Nemocný, pokud má potřebné léky na veškeré obtíže spojené s pokročilým onkologickým onemocněním, tráví čas doma. S rodinou, s přáteli, s námi. Dokáže se radovat z každého dne. Čas, o kterým ví, že je již ohraničený, využívá velice hospodárně. Jeho život je důstojný.    Po této návštěvě se hromadí dotazy, které se týkají těžce nemocných lidí hospitalizovaných často zbytečně v nemocnicích. Rodiny si chtějí brát své nemocné domů a hledají pomoc. A to je dobré...                                                                                                                        J.S.