Nové zdravotní pomůcky pro pacienty

Ani v roce 2018 není domácí hospicová péče proplácena zdravotními pojišťovnami, přestože našich služeb využívá každý rok více a více pacientů. Děkujeme touto cestou všem, kteří nás v uplynulých měsících podpořili svým darem pro nákup nových zdravotních a kompenzačních pomůcek.

Zcela nově jsme pro potřeby našich pacientů zakoupili přenosný kyslíkový koncentrátor. Mnoho pacientů trpí dušnostmi a při potřebě cestování je velmi obtížné s sebou přepravovat standardní kyslíkový koncentrátor.  Přenosný kyslíkový koncentrátor vydrží dvě hodiny nepřetržitého provozu na jedno použití baterie. Koncentrátor lze nosit v batohu nebo ho táhnout za sebou v pojízdné brašně na kolečkách.

Dále jsme pořídili tři nové lůžkové matrace Ergonomy Plus. Všechny tyto pomůcky byly pořízeny z podpory programu Výboru dobré Vůle – Nadace Olgy Havlové. Nadaci zvláště děkujeme za její opakovanou podporu.