Podporují nás

Nevšední tvář radosti…

     Výstava fotografií z hospiců v České republice s názvem Nevšední tvář radosti putuje již druhým rokem po naší republice.
První vernisáž výstavy se konala 16. března 2009 v atriu Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Na černobílých fotografiích autorů Hannah Bartíkové a Luboše Tona neuvidíte budovy a pokoje, ale hlavně lidi – pacienty, jejich blízké a ty, kteří se o ně starají. Fotografie vytvořené v roce 2008 jsou umístěny na 45 výstavních panelech.

      Cílem hospicové paliativní péče je vysoká kvalita života i v jeho závěrečných fázích. Ideálem je, aby člověk umíral bez bolesti fyzické, psychické, sociální i spirituální a s vděčností za život, který mu byl dán. Poskytuje úlevu od bolesti a dalších symptomů, podporuje život, avšak pohlíží na umírání jako na přirozený proces, neusiluje ani o urychlení, ani o oddálení smrti, obsahuje psychologické a duchovní aspekty péče o pacienta. Nabízí systém podpory, který pacientům pomáhá žít co nejaktivněji až do smrti.
     APHPP podporuje zlepšení péče o nemocné a umírající v souladu s Chartou práv a usiluje o pozitivní proměnu vztahu k umírání a smrti v ČR. Výstava Nevšední tvář radosti patří mezi důležité kroky na této cestě.

     Výstavu, kterou  pořádá APHPP za podpory firmy Linet, Nadačního fondu Umění doprovázet a Ministerstva kultury ČR můžete shlédnou i v Hořicích od 17.3. 2011 v Městském muzeu. 

Musíte být přihlášeni k přidávání komentářů. Přihlašovací jméno a heslo obdržíte na Váš mail. Žádosti o přístup na web posílejte na adresu uvedenou v kontaktech. Děkujeme za Vaše příspěvky.