Návštěva ze slovenského mobilního hospice Sv. Lujza, n.o.

Hospicové myšlenky se šíří nejenom po ČR. Když se v naší zemi začala poprvé poskytovat hospicová péče, hojně jsme zjišťovali, jak se to všechno dělá za hranicemi. Po mnoha letech službě umírajícím se i my stáváme inspirací, jak lze poskytovat hospicovou péči. Tentokráte nás navštívily kolegyně ze Slovenska, z mobilního hospice Sv. Lujza, n. o. Zjistili jsme, co Slovensko nutně potřebuje pro rozvoj hospicové péče, ale i v čem jsou o krok před námi. I co je všem hospicům společné, bez ohledu na jazyk a národnost.

Děkujeme našim slovenským kolegyním za návštěvu, i že vážily tak dlouhou cestu!