Návštěva z VZP v Centru DHP v Hořicích…

Vážení přátelé,

v dopoledních hodinách navštívil zástupce VZP  Královéhradeckého kraje Centrum DHP v Hořicích, ohledně poskytování mobilní hospicové služby v našem regionu. Za Hospicové občanské sdružení Duha poskytla informace Jana Sieberová.

Poukázala na dvě úskalí domácí hospicové péče – neuzavření smluvního vztahu se zdravotními pojišťovnami a nedostupnost léků na tlumení bolesti s neznalostí paliativní hospicové péče pro pacienty v terminálním stavu. Pokud nebudeme pravdivě informovat o hospicové problematice,  domácí hospicová služba bude stále v plenkách a hluboce pod úrovní poskytované služby v zemích EU!

Cílem setkání by měla být informace o sdružení Duha, o jejích aktivitách  ve smyslu poskytování hospicové péče v domácím prostředí  – určené  všem  praktickým  lékařům  v Královéhradeckém kraji a zahájení celorepublikové diskuze k tématu smrti. Proces  umíraní je bolestná kapitola lidského života, nicméně se týká každého z nás. Tedy i povolaných úředníků státních institucí, kteří rozhodují o bytí či nebytí mobilních hospicových týmů v ČR!