Podporují nás

Návštěva hospice v Červeném Kostelci…

     Vážení přátelé,

     část sdružení Duhy  se svými novými dobrovolníky navštívili  hospic v Červeném Kostelci.  Pozvání přijala paní místostarostka  Mgr. Hana Richtermocová a místostarosta města Hořic Ing. Jaroslav Vácha.  Ze sociálního odboru s námi cestovaly  4  sociální pracovnice.

    V hospici nás srdečně přivítal  pan ředitel Ing. Wajsar. Prohlídka prostor začala v suterénu, citlivě se nás všech dotkla důstojná místnost posledního rozloučení, která  jistě v Hořicích chybí, ale která se nacházela do roku 1953  v areálu zdejší nemocnice. Prohlídka pokračovala ve dvou patrech, kde jsou jednolůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením. Krásná byla terasa pro pacienty, která je dostupná z každého pokoje.

   Knihovna, kavárna a kaple dokreslovaly celkový klidný ale hlavně důstojný dojem z místa pro těžce nemocné.  Protože nás cestovalo z Hořic celkem 15, byli jsme rozděleni do skupin. Každé skupině se individuálně věnoval zástupce hospice a vedl debatu požadovaným směrem.

   Informace, které jsme se dozvěděli, nám jsou celkem známé. Je však nutné a potřebné podpořit se vzájemně a předat zkušenosti těm, kteří s hospicovou péčí začínají. Sdružení Duha je sice nováčkem na „trhu hospicové péče“, nicméně zkušenosti vlastní má přebohaté.

   Děkujeme proto velmi srdečně vedení celého hospice v Červeném Kostelci za čas, který nám byl věnován. Děkujeme zvláště MUDr. Janě Svobodové, která s námi otevřela aktuální otázku léčby bolesti u pacientů v terminálním stadiu. Víme, že hospicová péče je důležitá a  podpora všech forem hospicové péče je velmi nutná. Přejeme proto celému kolektivu pevné zdraví, sílu a odhodlání vydržet pracovat v současných nelehkých podmínkách. Vždyť společné hospicové dílo, které tvoříme, je určené také pro ty, kteří nám nepřejí a naši práci jenom ztěžují…  

                              Za HOS Duha  Jana Sieberová

Musíte být přihlášeni k přidávání komentářů. Přihlašovací jméno a heslo obdržíte na Váš mail. Žádosti o přístup na web posílejte na adresu uvedenou v kontaktech. Děkujeme za Vaše příspěvky.