Návštěva studentů z Biskupského gymnázia Bohuslava Balbína Hradec Králové

Naše Centrum domácí hospicové péče v Hořicích navštívili studenti Biskupského gymnázia Bohuslava Balbína Hradec Králové. K prohlídce našich hospicových prostor jsme jim připojili řadu příběhů. O tom jak probíhá hospicová péče… proč někdo založí domácí hospic… ale třeba i o tom, že student se může stát učitelem mnohem staršího a zkušenějšího člověka.

Děkujeme vám za návštěvu!

Z dnešních reakcí studentů…
Přednáška se mi moc líbila. Paní byla moc milá a hezkým způsobem nás zasvětila do chodu hospicu. Její příběhy byly velice dojemné a myslím, že většině z nás otevřely oči. Myslím, že hospic poskytuje skvělou pomoc lidem, kteří to potřebují. Smrt je téma, o kterém se lidé neradi baví, ale paní Jana ho podala moc hezky a poutavě.

Myslím si, že by každý měl umírat v blízkosti své rodiny a příbuzných. Velmi se mi tam líbilo a jsem ráda, že jsem měla možnost se sem podívat.

Ze sezení jsem si odnesla, že pořád ještě existují dobří lidé. Přednáška byla velice poučná a emotivní a tento výlet předčil mé očekávání.

Z besedy jsem si odnesla, že být s umírajícími lidmi je velmi, velmi důležité. Přednáška mě donutila o tomto tématu přemýšlet a myslím, že se už nebudeme bát o smrti mluvit.

Z dnešní návštěvy hořického hospicu jsem si odnesla nové zkušenosti, názory a životní příběhy. Jsem ráda, že jsem mohla hospic navštívit a určitě si teď budu více všímat svého okolí, jestli někdo nepotřebuje pomoci a budu se v budoucnu více zajímat o umírající osoby.

Myslím, že je důležité to vědět do budoucích let.

Myslím si, že je dobře, že jsme hospic navštívili. I když asi ne všichni máme osobní zkušenosti s umíráním někoho, koho známe, mám dojem, že je důležité vědět, že se takové věci běžně dějí a že existují organizace jako hospic Duha. Samozřejmě to v některých chvílích bylo depresivní, ale bylo hezké vidět, že existuje nějaká naděje. Nejvíce mě zaujala paní Sieberová. To, že už odmalička věděla, že chce pomáhat lidem, a i přes nějaké překážky to dokázala, mi přijde úžasné.

Myslím, že návštěva domácího hospicu byla velice zajímavá a záživná.

Myslím si, že to byl poučný výlet, dozvěděl jsem se nové věci. Řekl bych, že domácí hospic je velmi dobré zařízení a podporoval bych je.