Návštěva studentů oboru Sociální činnosti

Ve středu 6. 4. 2016 navštívili Domácí hospic Duha studenti oboru Sociální činnosti z Gymnázia, střední odborné školy, středního odborného učiliště a vyšší odborné školy, Hořice.

O cílech hospicové péče a práci v domácím hospici jim vyprávěla vedoucí naší Sociální poradny, Mgr. Magdaléna Kolátorová.

„Domácí hospicová péče není jen zdravotní,“ řekla studentům během návštěvy. „Stará se o celého člověka, se všemi jeho potřebami. Navíc nepečuje pouze o pacienta, ale mnohdy i o jeho rodinné příslušníky, kteří se častokrát s celou situací vyrovnávají mnohem hůře.“

Na otázku: Jak tuto práci můžete dělat? odpověděla: „Člověk musí být sám srovnaný se smrtelností. Také je třeba říkat pacientům pravdu o jejich zdravotním stavu.“

Děkujeme všem studentům a paní Mgr. Jaroslavě Hypiusové za návštěvu!