Podporují nás

Návštěva Miloslava kardinála Vlka

Ve středu 11. 5. navštívil Miloslav kardinál Vlk široké společenství Domácího hospice Duha. Pan kardinál nám řekl, že on sám není „hospicákem“. Ale v hospicové službě vnímá jasnou cestu široké služby lásky a tedy i služby Bohu.

A my bychom se při této příležitosti mohli i ptát, co vlastně znamená duchovní služba v hospicové péči. Je duchovní službou to, že nemocnému pověsíme nad postel kříž? Je duchovní službou to, že půjdeme za pacientem s cílem ho obrátit na určitou víru? Odpověď zní: NE a NE!

Duchovní služba je v hospicové péči nedílnou součástí služby doprovázení. Usiluje o to, aby člověk mohl zemřít s pocitem vděčnosti za svůj život, s pocitem vnitřní naplněnosti. K tomu je zapotřebí, aby člověk v sobě objevil naději, která přesahuje nemoc i hranice lidského života. A jak řekl pan kardinál: „evangelium, to je naděje.“

Rádi jsme pana kardinála mezi námi opět uvítali a pevně doufáme v jeho další brzkou návštěvu.

Za tým domácího hospice

Jakub Holman

h2h3h4

h1h5

 

Musíte být přihlášeni k přidávání komentářů. Přihlašovací jméno a heslo obdržíte na Váš mail. Žádosti o přístup na web posílejte na adresu uvedenou v kontaktech. Děkujeme za Vaše příspěvky.