Podporují nás

Město Hořice Královéhradecký kraj NF AVAST Nadace Agrofert Lesy ČR Biskupství královéhradecké Nadace KB Jistota Domácí hospic Duha Výbor dobré vůle Kubištovy Hořické trubičky - JANKA Nadační fond Pepina Strix Hořice Kimtex Petráčkovy hořické trubičky Město Nová Paka Město Lázně Bělohrad CWS boco Michal Súkup

Návštěva Miloslava kardinála Vlka

Ve středu 11. 5. navštívil Miloslav kardinál Vlk široké společenství Domácího hospice Duha. Pan kardinál nám řekl, že on sám není „hospicákem“. Ale v hospicové službě vnímá jasnou cestu široké služby lásky a tedy i služby Bohu.

A my bychom se při této příležitosti mohli i ptát, co vlastně znamená duchovní služba v hospicové péči. Je duchovní službou to, že nemocnému pověsíme nad postel kříž? Je duchovní službou to, že půjdeme za pacientem s cílem ho obrátit na určitou víru? Odpověď zní: NE a NE!

Duchovní služba je v hospicové péči nedílnou součástí služby doprovázení. Usiluje o to, aby člověk mohl zemřít s pocitem vděčnosti za svůj život, s pocitem vnitřní naplněnosti. K tomu je zapotřebí, aby člověk v sobě objevil naději, která přesahuje nemoc i hranice lidského života. A jak řekl pan kardinál: „evangelium, to je naděje.“

Rádi jsme pana kardinála mezi námi opět uvítali a pevně doufáme v jeho další brzkou návštěvu.

Za tým domácího hospice

Jakub Holman

h2h3h4

h1h5

 

Musíte být přihlášeni k přidávání komentářů. Přihlašovací jméno a heslo obdržíte na Váš mail. Žádosti o přístup na web posílejte na adresu uvedenou v kontaktech. Děkujeme za Vaše příspěvky.