Vánoční setkání

Vážení a milí přátelé,
vánoční setkání v Duze bych nazvala sbíráním krásných okamžiků.

Do širokého společenství přátel Domácího hospice Duha v Hořicích přijal pozvání J.E. Miloslav kardinál Vlk, který sloužil děkovnou mši svatou za uplynulý rok 2014 a MUDr. Marie Svatošová, zakladatelka hospicového hnutí v ČR.

Jasné a velmi srdečné sdělení pana kardinála Vlka pro všechny zúčastněné, znamenalo zdůraznění lidských vztahů, završené přátelstvím, což je podstata každého člověka. Slova povzbuzení zahnala kritiku a dala vyniknout radostem především z hospicové služby a jejího rozšíření po různých místech České republiky.
V tomto světě je mnoho nevšímavosti, nesmyslnosti a zaslepenosti. Ale je také kolem nás spousta hodnot dobrých, pro které stojí za to žít. Pokud je pochopíme, celkem rychle se rozhodneme k následným činům, které mění zoufalství a bolest. A tak usilujme i nadále, ať slzy v lidském oku pramení spíše z radosti než ze smutku.

Přejeme Vám všem z celého srdce radostné Vánoce a požehnaný rok 2015!

Jana Sieberová

Další fotografie