17. 02. 2020, 17:03

Nadace AGROFERT opět podpořila Duhu

Činnost Domácího hospice Duha byla v letošním roce opět podpořena Nadací AGROFERT.

Nadační příspěvek 300 000 Kč, který pro činnost Centra domácí hospicové péče v Hořicích věnovala Nadace AGROFERT, se Duha rozhodla využít pro zdravotní část hospice a pokryla s ním část mzdových nákladů zdravotních sester. Bez těchto obětavých žen, které jen v letošním roce urazily na cestách za pacienty více než 20 000 km, by existence naší služby byla nemyslitelná.

Nadace AGROFERT přitom podpořila naši službu v minulosti již dvakrát, což umožnilo další rozvoj našich služeb. V roce 2016 se podařilo založit a postupně etablovat pobočku našeho domácího hospice ve Vrchlabí. Díky tomu získalo cca 60 obcí z oblasti Krkonoš nově přístup k domácí hospicové péči, která zde do té doby nebyla poskytována. Vrchlabské zdravotní sestry pak jen během dvou let najezdily za novými pacienty 15 734 km, provedly 1499 zdravotních výkonů a strávily u nich 940 hodin.

Děkujeme Nadaci AGROFERT, že opakovaně podpořila rozvoj domácí hospicové péče v našem regionu!